Aušra / Vilnius / 2012-09-03 / xxxx957687

ACCESSORIZE Oze: pačių susikurtos ir nesąžiningos taisyklės (24)
Accessorize » Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai

Esu ne kartą pirkusi šios firmos prekių, tad, kai nusprendžiau grąžinti vos prieš keletą dienų pirktą kepurę, net nešovė mintis, kad kils problemų.

Turėjau čekį, prekė buvo nedėvėta, etiketė – nepažeista, nuo pirkimo buvo praėję vos keletas dienų. Rodos, viskas tvarkinga ir beliko tik atgauti savo pinigus. Tačiau netrukus atėjusi parduotuvės vadybininkė man pareiškė, kad prekės, pirktos išpardavimo metu, atgal nepriimamos. Anot jos, tokia "Accessorize" parduotuvės politika. Pasakiau, kad tokia jų politika prieštarauja Lietuvos įstatymams. Juose aiškiai numatyta, kad pirkėjas per 14 dienų gali grąžinti nepatikusią prekę. Vadybininkė akivaizdžiai suirzusi pakartojo, kad tokia yra jų politika, ir jie prekės atgal nepriims. Išgirdusios diskusiją, aplinkui ėmė būriuotis kitos pirkėjos, kurias irgi apstulbino vadybininkės pareiškimas. Moterys ėmė garsiai piktintis, kad žmonės yra paprasčiausiai apgaudinėjami: kur matyta, kad, jei perki prekę su nuolaida, jos nebegali grąžinti? Bandydama sušvelninti situaciją, pasiūliau vadybininkei "Accessorize" parduotuvėje bent iškabinti užrašą su perspėjimu, kad išpardavimo prekių nebus galima grąžinti. Na, jei ne užrašą, tai bent žodžiu pirkėjus perspėti apie šią „politiką“. Tačiau vadybininkė atrėžė, kad, kai buvo išpardavimas, buvo ir užrašas. Kai parodžiau į didžiules iškabas su užrašu „70 proc. nuolaida“ ir paklausiau, ar šie plakatai reiškia, kad išpardavimas jau baigėsi, vadybininkę akivaizdžiai sutrikdžiau. Piktai pareiškusi, kad ši diskusija niekur neveda ir čia tik švaistomas laikas, ji grąžino pinigus. Žinoma, padėjo ir tai, kad visą tą laiką pirkėjai daugiau domėjosi ne prekėmis, o mūsų pokalbiu.

Jau išeidama sulaukiau dar paskutinio nemaloniaus „kirčio“. Atsisveikindama pasakiau, kad tikrai nuoširdžiai įvairiose parduotuvėse yra tekę grąžinti prekes ir niekur nėra tekę susidurti su tokiomis taisyklėmis. Vadybininkė kandžiai atrėžė: „A, tai jūs visur taip ir darote: prisiperkate prekių, o paskui visas grąžinate?“. Įdomu, ar toks sarkastiškas bendravimas su pirkėjais - irgi "Accessorize" vidaus politika?

Nesu konfliktiškas žmogus, tad, norėdama išsiaiškinti situaciją (gal išties buvau neteisi), kitą dieną paskambinau į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Kai paaiškinau visą situaciją, konsultantė mane patikino, kad parduotuvė privalėjo priimti atgal kokybišką mano grąžinamą prekę. Pasak darbuotojos, jokiuose teisės aktuose nenumatyta išlyga, leidžianti parduotuvei taikyti savo taisykles ir nepaisyti Lietuvos teisės aktų.

Taigi moralas toks: visada žinokite savo teises. Jei kyla klausimų, kreipkitės į LR tarnybas, klauskite ir konsultuokitės ir, svarbiausia, niekada nenumokite ranka, nes tik taip sukursime sau normalią vartotojo aptarnavimo kultūrą.

Gairės:
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus