Gintaras / Lazdijai / 2012-06-19 / xxxx326689

Omnitel (7)
Omnitel » Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai

Nuėjau į Omnitel saloną Lazdijuose.Norėjau užregistruoti Ežio kortelę.Ką jūs manot? Sėdinti poniutė pareiškė,kad neregistruojamos nei Ežio,nei Extra kortelės.Net nesiteikė pasakyti kur turiu kreiptis.Sėdi visa graži, savim patenkinta,o tu ,varguoli,jai per prastas,kad burną aušintų.Iki vakar dienos net ir Lazdijuose buvo galima užregistruoti ,o nuo vakar jau nebegalima. Tai kam tada salonas reikalingas,jei ir dėl tokių smulkmenų turiu važiuoti į Alytų ar Marijampolę?Paskambinau į Klientų aptarnavimo centrą,ten pasakė ,kad niekur važiuoti nereikia.Tai gal darbuotojai turi žinoti,ką gali daryti ir ko negali? Ar ten gali dirbti tik pasipūtusios ir su klientais nemokančios bendrauti?

* * * * * Reagavimas į skundą * * * * *

Laba diena, Gintarai,

nuoširdžiai atsiprašome Jūsų dėl šios situacijos. "Omnitel mini" salono darbuotoja negalėjo užregistruoti Jūsų numerio dėl laikinų techninių nesklandumų.

Norėtume priminti, kad "Ežio" vartotojai gali užregistruoti savo numerį svetainėje "Mano Ežys", paskambinę telefonu 1533 (0,44 Lt/min.), bei visuose "Omnitel" ir "Omnitel mini" salonuose, pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Olga Gorbatenko, "Omnitel" klientų aptarnavimo specialistė

Gairės:
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus