Uab Ezela / Vilnius / 2011-09-29 / xxxx435688

Autoservisas, kuriame automobiliai laužomi (20)
» Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai

Laba diena,
pradėsiu nuo to, kad esu tiesiog šokiruota ir rašau ne todėl, kad esu arogantiška, ar nusprendžiau sugadinti šio autoserviso reputaciją, tiesiog papuolėme į tokią situacija, kuri tikrai nepavydėtina.

Su vyru pakeitėme automobilį, be abejo ne naują. Nuvarėme i autoservisą, kuriame patikrinti ir patikimi meistrai susižinoti kokių trūkumų turi automobilis. Buvome nudžiuginti, jog defektai labai nedideli ir nereikalaujantys daug darbo, gavome lapelį, kuriame buvo surašytos darbų, bei detalių kainos.

Nusprendėme, jog kadangi defektai tikrai smulkūs, o mūsų servisas gan tolokai nuo namų, paieškoti kažkokio kito, kuris būtų šiek tiek arčiau, nes abu dirbame ir būtų problematiška ją paiimti. Taigi pasirinktasis servisas ir buvo UAB "Ezela" esantis Verkių g. 50, Vilniuje, su meistru Valerijumi (jei neklystu) priešakyje, nors oficiali serviso savininkė visur nurodoma jo žmona Lolita Andrejevė, tačiau kaip ji pati pasakė, ji yra atsakinga šioje vietoje tik už pinigus ir buhalteriją (kuri tikrai neskaidri, nes negavome jokių čekių ar kitų dokumentų už sumokėtus pinigėlius), o visa kita daro jos vyras Valerijus.

Pirmą dieną palikę automobilį servise, išėjome visai laimingi, buvome gana šauniai sutikti. Vyras paprašė meistro pašalinti defektus pagal pateiktą saraša, smulkmenų nevardinsiu, pagrinde, tai buvo kazkur šlangelis, kažkur kokia nors guma ir galinio rato suportas.

Sekančią dieną aš paėmiau automobilį iš serviso, sumokėjau pasakytą pinigų sumą ir nieko nesupratau, nes tik išvažiavusi į gatvę pajutau, kad tuoj įvažiuosiu į kitą automobilį, kadangi nuspaudus stabdį automobilis nesustojo, sustojo tik po poros paspaudimų. Pasakiau vyrui, jog automobilis keistai stabdo, jis sake, kad čia tikriausiai ABS, tačiau atsisėdęs prie vairo jis pats pajuto, kad stabdžiai neveikia ir kažkodėl užsidegė AIR BAG lemputė.

Kit dieną nuvažiavome į tą patį servisą, pasakėme kokios problemos, meistras buvo didžiai nepatenkintas, tačiau pasiliko automobilį apžiūrėti. Pakėlus jį pakėlėju paaiŠkėjo dar vienas kuriozas, jog galinis ratas apskritai nebuvo prisuktas, tačiau neieškojome kaltų ir palikome jį apžiūrėti. Buvo pasakyta, kad dėl kokių priežasčių atsirado šie nesklandumai ir kokias detales reikia nupirkti ir pakeisti, pakeitus vienas, reikėjo pirkti kitas ir taip savaitę iš eilės kiekvieną dieną važinėjome į servisą ir atgal, nes vis keičiant detales, stabdžiai taip ir neatsirado ir AIR BAGAI neužgeso, tik kiekvien dieną kažkas naujo, tai sulūžo kažkoks dangtelis po kapotu, tai darbininkai netyčia tepalais saloną ištepliojo, tai laidus ištampė ir taip toliau.

Galiausiai buvo pranešta, jog ayžutomobilis sutvarkytas, galime pasiimti. Atvažiavau, automobilis stovėjo tiesiog lauke aidarytas, įėjusi į servisą radau tik kažkokį paauglį, kuris mane nusiuntė pas meistrą Valerijų pasiimti raktų, įėjusi į kabinetą radau Valerijų girtą miegantį ant stalo, mano mėginimai jį pažadinti nieko nedavė. Paauglys vaikinas pasakė man palaukti, nes turinti atvažiuoti meistro - direktoriaus žmona. Pasirodė ir ji. Moteris man pasakė, kad aš turiu jai sumokėti dar 100 litų už darbą kitaip nepaimsiu automobilio raktų. Mėginau klausti kodėl turiu mokėti jau gal penktą kartą už darbą, kurį jie darė per savo klaidas, bet moteris nesiklausė ir gana nekultūringai atsikirtinėjo į bet kokius mano žodžius. AIR BAGAI degė toliau, o stabdžiai lygiai taip pat neveikiantys. Automobilis liko dar ir išeiginėms servise.

Piemadienio rytą vyras nuvažiavo vėl į servisą, priežastis kodėl nebuvo stabdžių ir viso kito taip ir nepaaiškėjo, pinigų buvo reikalaujama. Galiausiai trūkus kantrybei (nes vyras visą savaitę į darbą važinėjo kaip papuola), mašiną nuvarėme į pirmąjį autoservisą. Buvo nustatyta begalė Valerijaus ir jo kompanijos padarytų klaidų taisant automobilį ir paaiškėjo, jog nei viena iš detalių, kurias mes pas jį pirkome ir keitėme nebuvo reikalinga, visos mūsų dalys buvo geros. Remontas šiame servise be abejo kainavo pinigus. Sutvarkius automobilį nuvažiavome pas Valerijų su sąskaita - faktūra (kurioje buvo įkainiai visų darbų, kuriuos reikėjo atlikti, po jo rankų prisilietimo) ir visomis jo nereikalingomis detalėmis atsiimti pinigų. Visa tai be abejo nebuvo taip paprasta, pinigų grąžinti jis nebuvo nusiteikęs, automobilio jis nesugebejo sutvarkyti per savaitę, galiausiai grąžinome jam jo detales, už kurias jis sugrąžino pinigus, o už darbą normaliame servise susimokėjome patys.

Taigi, Jūs turite pasirinkimo teisę, kurią vietą rinktis, tačiau tai draugiškas patarimas, pasirinkite kitą servisą, šiame tikrai nusimato daug daug bėdos.

Gairės:
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus