Viasat As Kliento Nr. 930150 / Utena / 2009-08-19 / xxxx374647

VIASAT AS tiesioginis debetas - tai spąstai klientams (28)
» Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai

VIASAT AS klientai, būkite atidūs mokėdami už VIASAT skaitmeninę TV tiesioginiu diabetu. VIASAT AS sugeba nurašyti lėšas iš kliento asmeninės banko sąskaitos, nors sutartis su VIASAT AS yra nutraukta (nepratęsta).
Gerokai daugiau nei prieš 90 dienų iki sutarties termino pabaigos, parašiau ir Lietuvos paštu nusiunčiau prašymą į VIASAT AS dėl sutarties nepratęsimo (nutraukimo). Tai viena iš VIASAT AS sutarties sąlygų.
Sutartis pasibaigė 2009-08-17 d . Tą pačią dieną, ryte dingo VIASAT televizijos signalas. Po pietų, tą pačią (2009-08-17 d.) registruotu laišku Lietuvos paštu nusiunčiau VIASAT kortelę.
Šiandien 2009-08-19 d. pastebėjau, kad nuskaičiuotos lėšos( 50 Lt ) iš mano asmeninės banko sąskaitos už VIASAT AS paslaugas tiesioginiu diabetu. Tai kortelės metinis nuomos mokestis, nors kortelė keliauja ar jau nukeliavo Lietuvos paštu į VIASAT AS.
Iš karto paskambinau telefonu į VIASAT AS, pasidomėjau: kodėl tiesioginiu diabetu nuskaičiavo 50Lt, nors sutartis nebegalioja nuo 2009-08-17 d. Atsiliepusi telefonu VIASAT AS darbuotoja paaiškino, kad įvyko klaida dėl VIASAT AS kaltės. Paaiškino, kad tokiu atveju pačiam klientui reikia rašyti prašymą dėl lėšų grąžinimo, nusiųsti prašymą paštu ar faksu. VIASAT AS darbuotoja informavo, kad pinigus atgaučiau tik po dviejų savaičių (!).
Iš karto po telefoninio pokalbio parašiau prašymą, nurodydama prašyme visus reikalingus duomenis: kliento numerį, asmeninės sąskaitos numerį, telefono nr., fakso nr. ir t.t. Prašymą faksu siunčiau tris kartus. Deja, niekas iš VIASAT AS darbuotojų nesiteikė susisiekti su manimi nurodytais kontaktais. Prašymą dar išsiunčiau paštu registruotu laišku.
IŠVADA:
Jei VIASAT AS neteisėtai nuskaičiavo lėšas iš kliento asmeninės banko sąskaitos tiesioginiu diabetu - tai yra pačio kliento problema( VIASAT AS požiūriu). VIASAT AS visai nerūpi kliento laiko sąnaudos rašant prašymą, piniginės lėšos telefonui , faksui ir registruotų laiškų siuntimui. Pagal VIASAT AS - tik pačio kliento yra rūpestis ir pastangos atgauti neteisėtai pasisavintus pinigus tiesioginiu diabetu.
Kyla natūralus klausimas : kuo ypatingas mokėjimas už VIASAT AS paslaugas tiesioginiu diabetu? Ar klientų mulkinimu ar VIASAT AS grubiomis klaidomis, kurių nesugeba greitai ir kokybiškai ištaisyti taip, kad klientas neturėtų papildomų rūpesčių ir išlaidų.
Dar vienas įdomus dalykas:
VIASAT AS reikalauja, kad būtų už VIASAT paslaugas būtų mokama avansu ir turi būti sumokėta iki nurodyto termino. Mokant netiesioginiu diabetu, VIASAT AS negavusi per 3 dienas iki nurodyto termino apmokejimo – klientą iš karto “griebia”, ATJUNGIA TV signalą. Deja, klientui žada pinigus gražinti tik po dviejų savaičių (!).
Manau, ir aš turiu teisę laukti savo pinigėlių tik kelias dieneles, o ne 2 ar daugiau savaitėlių. Po to - “visais frontais “ – į institucijas , kurios sprendžia panašias susidariusias situacijas dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo.
Prašau, komentaruose parašykite tie, kurie buvote patekę į panašią situaciją. Įdomu, per kiek laiko atgavote Jūsų teisėtus pinigėlius. O gal visai neatgavote savo pinigų....

P. S. Atleiskite už padarytas rašytines klaidas.


Pagarbiai,
Kliento nr. 930150

Gairės:
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus